Dizi Önerisi

Fringe’yi bitirdikten sonra uzun süre kendime gelememiştim .Bu yüzden kendimi Big Bang Theory, Friends, 2 Broke Girls gibi dizilere savurup kafa yormamayı beceriyordum. Bir gün birşeyler dürttü tabi. Haydi dedim vakti geldi ve beyin yakan dizilere dönüşüm gerçekleşti. Sizlere de  2 tane önerim var.

”The OA”

2583538b0e9a46a23ae21475361ff1d6

Bazı bazı mantık hatalarından dolayı yok artık bu kadar da olmaz deseniz de 8 bölümlük güzel bir diziydi. İlk bölümler şahane, beklentiyi çok yükseltip sonunda ”Noldu ki şimdi? Bunun son bölüm olduğuna emin misin ?” diyebilirsiniz. Devamı gelecek diyorlar ama hayırlısı diyelim. İzlemenizi tavsiye ederim. Konusu ise şöyle :

7 yıl boyunca haber alınamayan Prairie Johnson günün birinde ilginç bir şekilde ortaya çıkar. Kaybolmadan önce görme engelli olan Prairie, ortaya çıktıktan sonra görme yeteneğini kazanmıştır. FBI ve ailesi de olmak üzere başına gelenleri kimseye anlatmamaktadır.

” Legion”

503aec3506bca540acb83e9ddf16d0ad

Henüz ilk 5 bölümünü izlediğim diziyi gerçekten çok beğendim. Zaten Marvel’in bir çizgi romandan uyarlanmış. Sizi bilmem ama ben bayılırım Marvel’e. Konusu ise şöyle :

X-Men’in spin-off serisi olarak bilinen “Legion” Marvel Comics kurgusal karakteri olup, Chris Claremont tarafından yazılmış ve sanatçı Bill Sienkiewicz tarafından çizilmiştir. Karakter ilk kez Marvel Comics’in “New Mutants #25” sayısında 1985 yılının Mart ayında görünmüştür. Gerçek ismi “David Charles Haller” olan “Legion” profesör Charles Xavier ve Gabrielle Haller’in bir çok farklı yeteneği olan mutant oğludur. Anti kahraman olarak lanse edilen karakterin ağır bir ruhsal bozukluğu vardır.

Dizi, kendisine akıl hastası, şizofreni teşhisi konulan ve çocukluğundan beri bununla mücadele eden David Haller’i (Dan Stevens) merkezine almaktadır. Hayallerinde bir kız ile tanışır ve herşey bir anda değişir. Gördüğü ve duyduğu tüm seslerin gerçek olma ihtimali ile karşı karşıyadır.

Sağlıcakla ve kendinizde kalın.

Reklamlar

“Dizi Önerisi” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s